حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

یکشنبه, ۶ اسفند , ۱۴۰۲ 16 شعبان 1445 Sunday, 25 February , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 292 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 2 تعداد دیدگاهها : 0×
 • اوقات شرعی

 • اطلاعیه ها

  فرودگاه جده

  شناسه : 1101 09 آوریل 2020 - 16:31 108 بازدید ارسال توسط :

  🔴 بندر « جده » ، دومین شهر عربستان 🔷 آشنایی با فرودگاه بین‌المللی جده فرودگاه بین‌المللی شهر جده با نام « مطار الملک عبدالعزیز الدولی »شهرت دارد گرچه این فرودگاه به همراه فرودگاه مدینه از ایستگاه های ورود حجاج می باشند اما بدلیل فاصله نزدیک آن تا شهر مکه ، دروازه شهر مکه محسوب […]

  پ
  پ

  🔴 بندر « جده » ، دومین شهر عربستان

  🔷 آشنایی با فرودگاه بین‌المللی جده

  فرودگاه بین‌المللی شهر جده با نام « مطار الملک عبدالعزیز الدولی »شهرت دارد
  گرچه این فرودگاه به همراه فرودگاه مدینه از ایستگاه های ورود حجاج می باشند اما بدلیل فاصله نزدیک آن تا شهر مکه ، دروازه شهر مکه محسوب می‌شود. و بعنوان مهمترین فرودگاه ورود حجاج ، بالاترین آمار تردد حجاج را به خود اختصاص داده است.
  فرودگاه جده ، ۱۹ کیلومتری شمال شهر جده ( در غرب عربستان ) واقع شده است که البته شهر جده حدود ۷۰ کیلومتری غرب مکه و ۴۲۰ کیلومتری جنوب مدینه قرار دارد.
  این فرودگاه ، سال ۱۹۸۱ میلادی افتتاح شد و با مساحت ۱۰۵ کیلومتر مربع ، مجموعه بزرگی از خدمات هوایی را در برمی گیرد
  فرودگاه جده اکنون دارای ظرفیت هفت میلیون و پانصد هزار مسافر در سال است و اعلام شده که تا سال ۲۰۳۵ میلادی به ظرفیت هشتاد میلیون مسافر در سال توسعه پیدا خواهد کرد
  مجموعه فرودگاه جده ، گرچه در باند پرواز و خدمات فنی متمرکز است اما در ترمینال و سالن پرواز از سه بخش اصلی تشکیل شده است :
  ۱ – ترمینال جنوبی :
  از دوطبقه تشکیل شده و مخصوص پروازهای خطوط هوایی سعودی است
  ۲ – ترمینال شمالی :
  از یک طبقه تشکیل شده و مخصوص پروازهای بین‌المللی از خطوط هوایی مختلف جهان می باشد
  ۳ – ترمینال حجاج :
  مجموعه بسیار بزرگی از سالنهای متعدد پذیرش حجاج و خیمه های بسیار بلند در محوطه وسیع برای اقامت موقت حجاج می باشد که قادر است روزانه از پنجاه هزار حاجی پذیرایی کند.
  همه پروازهای حجاج در موسم حج در این مجموعه خدمات دهی می شوند که البته در دهه های اخیر بدلیل افزایش آمار زائرین در موسم عمره ، عمره گزاران نیز در این ترمینال وارد می شوند.
  کاروان های مدینه بعد که سفر آنها با ورود به مکه شروع می شود از طریق فرودگاه جده وارد عربستان می شوند، و همچنین کاروان های مدینه قبل در پایان سفر از طریق فرودگاه جده به سرزمین خود باز می گردند.

  این مطلب بدون برچسب می باشد.

  نوشته های مشابه

  ثبت دیدگاه

  دیدگاهها بسته است.